آخرین اخبار

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: پیگیری بیمه آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای در اولویت مجلس قرار دارد.

 به گزارش خبرگزاری تسنیم از تهران، عبدالرضا عزیزی در آیین افتتاح «باشگاه رفاه» موسسات کارآموزی موسسات آزاد آموزش فنی‌ و حرفه‌ای استان تهران با اشاره به زمینه فعالیت کمیسیون اجتماعی اظهار داشت: در ابتدای تشکیل این کمیسیون در مجلس دهم، جلساتی برپا شدند تا بتوانیم اولویت‌های کمیسیون را تعیین کنیم.

 وی ادامه داد: اولین دغدغه این کمیسیون حمایت از آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای است، چراکه با خیل عظیم بیکار مواجه هستیم و دولت به تنهایی نمی‌تواند از عهده این مشکل بر‌آید مگر به کمک بخش خصوصی که در این زمینه آموزشگاه‌های خصوصی می‌توانند نقش موثری داشته باشند.

 رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به پیگیری مسأله بیمه آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای تصریح کرد: درصدد هستیم با 26 رئیس موسسه آموزشگاه‌های شهر تهران ارتباط برقرار کنیم تا بتوانیم با همفکری گام‌های موثری در جهت پیشبرد اهداف کشور برداریم و بتوانیم موسسات را تقویت و از این طریق زمینه رشد اشتغال را فراهم کنیم.

 عزیزی با بیان اینکه راندمان کاری در ایران پایین است گفت: متأسفانه به علت بالا بودن هزینه‌های جاری در کشور سطح اشتغال پایین و دامنه آسیب‌های اجتماعی بالاست، همین مسئله سبب حساسیت مقام معظم رهبری شده است.

 وی با اشاره به اینکه دولت در کار کردن نباید رقیب بخش خصوصی باشد عنوان کرد: پیگیری اصل 44 برنامه جهت واگذاری به بخش خصوصی خالص، تعیین تکلیف قانون کار جهت تأمین منافع کارفرما، کارگر و تأمین منویات دولت و نظارت بر شرکت‌های مربوط به سازمان‌های تابعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در کمیسیون اجتماعی به طور جدی پیگیری می‌شود.

 برون‌سپاری وظایف انجمن‌های صنفی زمینه پویایی در فنی و حرفه‌ای را فراهم می‌کند

 در این جلسه الله‌کرم لیراوی رئیس کانون انجمن صنفی آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای کشور با اشاره به اینکه 10 هزار آموزشگاه دائم در سطح کشور دائر هستند اظهار داشت: از میان این آموزشگاه‌ها، کانون‌ها و انجمن‌هایی مشغول فعالیت هستند که از وزارت کار مجوز گرفتند.

 وی ادامه داد: امروز همدلی در مسیر اهداف کانون انجمن‌های صنفی قابل تقدیر و قابل تعمیم به سراسر کشور است، از سال گذشته نگاه به تشکلات و انجمن‌ها جهت برون‌سپاری وظایف از کانون‌های کشور به کانون‌های استانی و سپس انجمن‌های درون استان اقدام موثری در پیشبرد اهداف فنی و حرفه‌ای بوده است.

 رئیس کانون انجمن صنفی آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای کشور ضمن اشاره به تفکر غلط در مورد توانمندی کانون‌ها تصریح کرد: در زمینه برون‌سپاری وظایف در ابتدا قدری نگرانی وجود داشت، برای پویا بودن در فنی و حرفه‌ای نباید فعالیت را انحصاری کرد، بلکه باید از تفکرات و اندیشه‌های جدید استقبال کرد، در این زمینه تفکر باشگاه‌ها مطرح شد تا از توانایی استان‌ها بیشتر استفاده شود.

 لیراوی عنوان کرد: کانون تهران و انجمن‌های موجود کمک کردند و در این زمینه گروه خبرگان و باشگاه رفاهی در راستای پیشبرد اهداف ایجاد شد، که موفقیت این طرح می‌تواند الگویی برای سراسر کشور باشد.

https://telegram.me/kanonirantvto

گالری تصاویر

کمیته نظارت بر عملکردو رسیدگی به شگایات

جلسه مشترک هیات ریسه کانون کشوری و مسئولان سازمان با ریئس کمیسیون اجتماعی مجلس جناب دکتر عزیزی

آذربایجان شرقی میزبان ریاست محترم سازمان جناب دکتر سازگار نژاد

سفر جناب دڪترلیراوے ریاست محترم ڪانون ڪشورے به استان آذربایجان شرقی

حضور ریاست محترم ڪانون ڪشورے در استان همدان

شست هم اندیشی نمایندگان کانون کشوربا روسای انجمنها وهیئت مدیره کانون، با مدیرکل استان مازندران

نشست هم اندیشی نمایندگان کانون کشوری با کانون ومدیرکل گستان

نشست هم اندیشی کانون انجمن صنفی آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای-کردستان 96

دکتر لاریجانی در همایش مدیران سازمان آموزش فنی و حرفه ای:

خدمات الکترونیک

اطلاعات تماس

دفتر روابط عمومی:     88016099 (021)
شماره دورنگار:     88016099 (021)
سامانه پیام کوتاه:     00000000000
تهران، امیرآباد شمالی، بعد از شهید گمنام،نبش خیابان هفتم
پلاک 1897 ، ساختمان 33  طبقه سوم واحد 13
پست الکترونیک:     info@kanontvto.ir

 

درباره کانون

در سال 1383 پیرو سیاست های نظام جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تقویت بخش های خصوصی و احاله تصدی گری های دولت به بخش های توانمند غیر دولتی کشور، کارفرمایان آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای مبادرت به ایجاد تشکیلات سیستماتیک و منسجم نمودند که در این راه مسئولین وقت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اتخاذ سیاست های حمایتگرانه و پیش برنده، کمک های شایانی نمودند که جا دارد تشکر و سپاس ویژه ای از آن عزیزان داشته باشیم.

ادامه مطلب...

Template Design:Dima Group