آخرین اخبار

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درهمایش اختتامیه هیجدهمین دوره مسابقات ملی مهارت برنقش موثر کانون کشوری برای رسیدن به اهداف و سیاست های سازمان فنی و حرفه ای تاکید کرد.

  به گزارش روابط عمومی کانون کشوری، دکتر علی ربیعی در مراسم اختتامیه هجدهمین مسابقات ملی مهارت که پیش از ظهر روز،شنبه ششم مرداد ماه در وزارت تعاون، کار ور فاه اجتماعی برگزار شد اظهار داشت: به عنوان کسی که سال‌ها در بخش‌های مختلف مسئولیت داشته باید بگویم که برای اینکه بچه‌های ما در آینده چطور زندگی می‌کنند کمتر سیاست و برنامه داشته‌ایم و از طرفی برنامه‌ریزی برای نسلی که در آینده سربلند می‌کند باید از مسائل مهم باشد.

 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه انسان‌ها عامل مهم و نقش بنیادین و تعیین‌کننده در جامعه دارند، گفت: ما 23 میلیون نیروی کار در کشور داریم که اگر در هشت ساعت و 30 روز کاری در ماه ضرب کنیم و نتیجه را در 10 ماه یعنی یک سال منهای تعطیلات کنیم بیش از 55 میلیارد ساعت به دست می‌آید که این ثروت یک جامعه است.

 ربیعی تأکید کرد: باید جامعه را رشد دهیم و در دنیایی که ملل مختلف به دنبال پیشی گرفتن از هم هستند باید روحیه‌مان را افزایش دهیم تا عقب نمانیم.

 وی با تأکید بر اینکه نیازمند افرادی با دانش کافی برای کار هستیم، گفت: صرف دانش بدون مهارت ارزش افزوده ایجاد نمی‌کند و ثروت ملی 55 میلیاردی که از آن یاد کردیم با مهارت می‌تواند ثروت ملی باشد.

 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر اینکه در دو حوزه عرضه و تقاضای مهارت باید اقدامات بیشتری صورت بگیرد، گفت: در سمت عرضه و در سیستم‌های رسمی تولید دانش رابطه بین آکادمیسین و نیاز جامعه درست نیست و حتی تولید آکادمیسین در برخی موارد نداریم و در تولید تکنسین هم مشکلاتی وجود دارد .

 ربیعی بر قدرتمند کردن سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و اختصاص منابع مالی متناسب تاکید و اظهارکرد: اتصال سازمان‌های حوزه مهارتی مساله ای مهم است که با شکل‌گیری شورای عالی مهارت به ریاست معاون اول و دبیری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از مشکلات کاسته خواهد شد.

 وی با اشاره به نقش  موثر کانون کشوری در انجام اهداف سارمان  گفت : دکتر لیراوی رییس کانون کشوری فردی صادق و زحمتکش در جامعه فنی و حرفه ای است و همکاری های ایشان و اعضای کانون در اهداف خانواده مهارت آموزی کشور نقش به سزایی دارد.

 وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه باید درصدی از GDP کشور را به تربیت تکنسین اختصاص دهیم، گفت: بخشی از هزینه رشد را باید به مهارت اختصاص دهیم و در این عرصه نیاز به همسو شدن بیشتر سازمان‌های مرتبط داریم و با درک این مشکل سعی می‌کنیم در سال 1397 با تشکیل شورای عالی مهارت واحدهای کارآموزی را جنبه جدی‌تری ببخشیم تا از حالت زنگ تفریح بیرون بیاید.

 ربیعی تقاضای مهارت را از دیگر مسائلی دانست که باید بر روی آن کار کرد و در ادامه افزود: متأسفانه با صنعتی و مدرن شدن مفهوم استخدام جای خود را با شغل عوض کرد و در مسیر مهارت ما دچار نوعی اشتباه شدیم. در این عرصه نیز نیازمند تغییرات فرهنگی برای بازیابی مفهوم مهارت هستیم.

 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: باید علاوه بر گروه‌های هدف و زنان سرپرست خانوار، معتادان نیازمند بازیابی و غیره سراغ مدرسه‌ها برویم و مهارت‌آموزی را با برنامه‌های مشترکی که با وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم داریم را جدی‌تر دنبال کنیم.

 ربیعی معتقد است که در این زمینه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای هم در شیوه و هم در موضوع مهارت‌‌آموزی باید انعطاف بیشتری داشته باشد.

 

وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی همچنین با اشاره به اینکه در بحث وام روستایی با روستاییان کم مهارت و بی‌مهارت مواجه ایم، گفت: مهارت فقط در عرصه آموزش نیست بلکه مهارت در عرصه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نیز معنا می‌یابد و مهارت آموخته از اعتماد به نفس برخوردار می‌شود و آثار اجتماعی و فرهنگی نیز به دنبال دارد.

گالری تصاویر

کمیته نظارت بر عملکردو رسیدگی به شگایات

جلسه مشترک هیات ریسه کانون کشوری و مسئولان سازمان با ریئس کمیسیون اجتماعی مجلس جناب دکتر عزیزی

آذربایجان شرقی میزبان ریاست محترم سازمان جناب دکتر سازگار نژاد

سفر جناب دڪترلیراوے ریاست محترم ڪانون ڪشورے به استان آذربایجان شرقی

حضور ریاست محترم ڪانون ڪشورے در استان همدان

شست هم اندیشی نمایندگان کانون کشوربا روسای انجمنها وهیئت مدیره کانون، با مدیرکل استان مازندران

نشست هم اندیشی نمایندگان کانون کشوری با کانون ومدیرکل گستان

نشست هم اندیشی کانون انجمن صنفی آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای-کردستان 96

دکتر لاریجانی در همایش مدیران سازمان آموزش فنی و حرفه ای:

خدمات الکترونیک

اطلاعات تماس

دفتر روابط عمومی:     88016099 (021)
شماره دورنگار:     88016099 (021)
سامانه پیام کوتاه:     00000000000
تهران، امیرآباد شمالی، بعد از شهید گمنام،نبش خیابان هفتم
پلاک 1897 ، ساختمان 33  طبقه سوم واحد 13
پست الکترونیک:     info@kanontvto.ir

 

درباره کانون

در سال 1383 پیرو سیاست های نظام جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تقویت بخش های خصوصی و احاله تصدی گری های دولت به بخش های توانمند غیر دولتی کشور، کارفرمایان آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای مبادرت به ایجاد تشکیلات سیستماتیک و منسجم نمودند که در این راه مسئولین وقت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اتخاذ سیاست های حمایتگرانه و پیش برنده، کمک های شایانی نمودند که جا دارد تشکر و سپاس ویژه ای از آن عزیزان داشته باشیم.

ادامه مطلب...

Template Design:Dima Group