آخرین اخبار

نشست هم اندیشی کانون انجمن نصفی آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای و انجمن های صنفی آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای استان کردستان برگزار شد.
در ادامه سفر الله کرم لیراوی رئیس کانون انجمن صنفی آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای کشور به استان کردستان نشست هم اندیشی کانون انجمن نصفی آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای و انجمن های صنفی آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای استان کردستان در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای این استان برگزار شد.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان ؛ در ادامه سفر الله کرم لیراوی رئیس کانون انجمن صنفی آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای کشور به استان کردستان نشست هم اندیشی کانون انجمن نصفی آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای و انجمن های صنفی آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای استان کردستان در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای این استان برگزار شد.
در ابتدای این نشست سید جمیل احمدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان با اشاره به فعالیت 125 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در سطح استان اظهار داشت : 5 انجمن صنفی آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای در سطح استان در حال فعالیت می باشند که در آینده ای نزدیک شاهد تشکیل ششمین انجمن صنفی آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای در استان کردستان خواهیم بود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان بیان داشت : سالانه در حدود 1 میلیون و 500 هزار نفر- ساعت آموزش های مهارتی توسط آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای استان کردستان ارائه می گردد که این میزان فعالیت از دیدگاه این اداره کل مطلوب نیست و امیدواریم با توسعه بخش خصوصی و تلاش بیش از پیش آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای استان کردستان شاهد رشد چشمگیر و حضور فعالانه آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای در سطح استان باشیم.
این مقام مسئول از آمادگی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان در راستای کاهش تعهدات بخش دولتی و واگذاری آن به بخش خصوصی خبر داد و گفت : این امر با تلاش و کوشش و همچنین توسعه آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای استان کردستان میسر می گردد و با توجه به نگاه ویژه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به بخش خصوصی این اداره کل تمام توان خود را در راستای توسعه و تعامل با بخش خصوصی به کار می گیرد.
سید جمیل احمدی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای ( مدظله العالی) گفت : معظم له در سخنانشان از توسعه متوازن به عنوان راهکار کلیدی کشور در راستای محرومیت زدایی نام بردند و اظهار داشتند : برای اجرایی نمودن توسعه متوازن در سطح کشور لازم است به استان های کم برخورداری مانند استان فرهنگی کردستان توجه ویژه گردد که کلیدی ترین راهکار رسیدن به توسعه متوازن همان توسعه بخش خصوصی است.
این مقام مسئول حضور نماینده بخش خصوصی در جلسات تصمیم گیری اداره کل ، جلوگیری از موازی کار مراکز دولتی با آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای ، انعقاد تفاهم نامه همکاری با بانک توسعه تعاون استان کردستان در راستای اعطای تسهیلات به آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای سطح استان و پیگیری و اخذ زمین با کاربری آموزشی برای آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای سطح استان را از اجمله اقدامات این اداره کل در راستای توسعه بخش خصوصی ذکر کرد و گفت : ما به این نکته اعتقاد داریم که بخش دولتی باید حامی ، ناظر و تسهیل گر بخش خصوصی باشد و این راهکار می تواند توسعه استان کردستان و بالطبع آن توسعه بخش خصوصی را نیز در برگیرد.
در ادامه این نشست دکتر لیراوی رئیس کانون انجمن های صنفی آموزشگاههای فنی و حرفه ای آزاد کشور ضمن ابراز خرسندی از حضور خود در استان فرهنگی کردستان و تشکر از تعاملات ویژه اداره کل آموزش فنی و حرفه ای این استان با بخش خصوصی و با اشاره به تعامل و همکاری بسیار خوب بین کانون و انجمنهای صنفی استان،رویکرد مدیریت کانون کشوری را مبتنی مشارکتی عنوان نمود و بیان داشت: رویکرد مدیریت کانون کشوری مبتنی بر مشارکتی است که با مشاوره و نظر سنجی دیگر کانون های استانی و حضور مداوم در جمع آنها در استان های مختلف تحقق خواهد یافت .
در پایان جلسه حاضرین به ارائه نقطه نظرات خود در خصوص مشکلات آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای  و راهکارهای رفع این مشکلات پرداختند .

گالری تصاویر

کمیته نظارت بر عملکردو رسیدگی به شگایات

جلسه مشترک هیات ریسه کانون کشوری و مسئولان سازمان با ریئس کمیسیون اجتماعی مجلس جناب دکتر عزیزی

آذربایجان شرقی میزبان ریاست محترم سازمان جناب دکتر سازگار نژاد

سفر جناب دڪترلیراوے ریاست محترم ڪانون ڪشورے به استان آذربایجان شرقی

حضور ریاست محترم ڪانون ڪشورے در استان همدان

شست هم اندیشی نمایندگان کانون کشوربا روسای انجمنها وهیئت مدیره کانون، با مدیرکل استان مازندران

نشست هم اندیشی نمایندگان کانون کشوری با کانون ومدیرکل گستان

نشست هم اندیشی کانون انجمن صنفی آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای-کردستان 96

دکتر لاریجانی در همایش مدیران سازمان آموزش فنی و حرفه ای:

خدمات الکترونیک

اطلاعات تماس

دفتر روابط عمومی:     88016099 (021)
شماره دورنگار:     88016099 (021)
سامانه پیام کوتاه:     00000000000
تهران، امیرآباد شمالی، بعد از شهید گمنام،نبش خیابان هفتم
پلاک 1897 ، ساختمان 33  طبقه سوم واحد 13
پست الکترونیک:     info@kanontvto.ir

 

درباره کانون

در سال 1383 پیرو سیاست های نظام جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تقویت بخش های خصوصی و احاله تصدی گری های دولت به بخش های توانمند غیر دولتی کشور، کارفرمایان آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای مبادرت به ایجاد تشکیلات سیستماتیک و منسجم نمودند که در این راه مسئولین وقت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اتخاذ سیاست های حمایتگرانه و پیش برنده، کمک های شایانی نمودند که جا دارد تشکر و سپاس ویژه ای از آن عزیزان داشته باشیم.

ادامه مطلب...

Template Design:Dima Group