آخرین اخبار

 

 

 

 

« پیام رئیس کانون کشوری به مناسبت پایان رمضان و عید سعید فطر»


همکاران گرانسنگ: عید فطر بر شما مبارک و پر رحمت باد.
( به نام خداوند فطر آفرین/ که فطر آفرین را هزار آفرین)
سلام و رحمت واسعه ی الهی. به همه دوستان، وهمکاران عزیز در اقصا نقاط ایران عزیز از هر قومیت. فارس،  ترک ، کرد ، بلوچ، لر ، عرب. گیلکی و مازنی و ... تمام اقوام مرتبط و تمام مسلمانان، مومنان ، از هر آیین و مذهب چه برادران و خواهران شیعه و سنی و حتا مذاهب دیگر که به استناد آیات الهی همه به نوعی روزه دارند و داشته اند. و به آن معتقدند. عیدتان به شادی.
از آیات پروردگار، رمضان است و پایانش با هیبت فطر.
فطر پایان یک مبارزه است یک جهاداکبر. خوشا آنانی که در عرصه ی زندگانی روزمره این فرمان خداوندی را با تمام اجزایش با جان و دل مطیع بودندچه آنانی که روزه گرفتند و چه آنانی که معذوریت داشتند و چه آنانی که دلشان همراه رمضان بود از نیکی رمضان بی بهره نخواهند ماند.
رمضان و پرچم پیروزی آن فطر؛ نه یک ماه تنفس و حرکت دوباره است که حیات مجدد است.
پروردگارا! با این رمضان و رمضان های آتی؛ این عید و ده ها عید دیگر عمر دوستانم و همکارانم را با عزت تداوم بخش تا در راه رضای آنچه تو می پسندی قدم بردارند، حرف بزنند، بشنوندو ببینند و. بیندیشند ،و ما و من را نیز به خاطر دوستان نیک اندیشم، دوستان نیکوکارم ببخشایی و مددکار ما باشی در آن روزی که نه مال جمع شده و فرزندان و نه خانه و کاشانه و نه اقوام و اقارب هیچ کس و هیچ کدام فریاد رس ما نخواهد بود جز ذات باری تعالی و شفیعان به اذن او.
خداوندا! این عید فطر را به ده ها عید فطر پر عزت و برکت برای دوستان و همکارانم متصل کن تا پایان هر رمضان را جشن بگیرند به خاطر اینکه مرتکب بدگویی، کینه ، حسادت، نفاق، فتنه انگیزی، اختلاف و آنچه تو نمیپسندی نشده اند.آمین
پروردگارا! ما می دانیم در این ماه رحمت و برکت، رحمت و برکت نخواهد بود برای آنان که فتنه می کنند، علیه دوستان تو می گویند و می نویسندو نمی دانند که نوشته هایشان و گفته هایشان در جهت هتک حرمت و تضعیف خادمان تو خواهد بود.
پایان رمضان یک موفقیت است، واقعا یک عید است زیرا از جبهه مبارزه با هوای نفس برگشته ایم، آنجا که قصد تخریب داشتیم و نکردیم ،آنجا که قصد رسوایی داشتیم و نکردیم، آنجا که قصد قلم فرسایی و شعربافی داشتیم و نکردیم.
خداوندا! تو میدانی در مسؤولیت هر فرد و جمعی مؤاخذه و سؤال و جوابیست.مسؤولیت ، امانتی است در دست افراد و موفقیت در مسیر تو برای مردم شرط امانتداریست و ما نیز در خدمت به همکاران خود از پای نخواهیم نشست تو مارا حامی باش تا آنگونه که می پسندی از بوته ی آزمایش موفق شویم. ما با برکت رمضان کار و تلاش خواهیم کرد و در مسیر آنچه تو می پسندی.
البته تو مارا کمک کن تا افراد و مؤسسان تشکیل دهنده ی هر تشکل، همانطوری که از تشکل خود انتظار کار و تلاش دارند آن ها هم به وظایف خود عمل کنند و با همکاری طرفین بتوان به سر منزل مقصود رسید که در هر رابطه ای حقیست و وظیفه ای؛ هرکس حقی دارد وظیفه ای هم دارد و ما بتوانیم به برکت این رمضان در تشکلات خود به جای ایراد و نکته گیری، به نکته سنجی بپردازیم و ابتدا وظیفه خود را بدانیم و عمل کنیم و بعد حق خود را مطالبه نماییم.که این رمز همکاری و پیروزی عادلانه است.
ابتدا عیب خود را ببینیم و بعد عیب دیگران.
به درون خود بپردازیم و غرور و حسد و کینه را دور کنیم تا بتوانیم نیات خیر همکاران، تلاش و کوشش بی ریای بدون مزد و مواجب آن ها را ببینیم و تیشه ی تخریب را به کناری نهیم. آمین
اله کرم لیراوی ـ  پایان رمضان. 1436( اول شوال1437)فرازهایی ازسخنرانی رییس کانون،
بخش خصوصی فنی وحرفه ای درمجموعه ای شامل ده هزارآموزشگاه بافضای کارگاهی بیس ازیک میلیون وپانصدهزار مترمربع وسرمایه ای بیش ازدوهزارمیلیاردتومان ویکصدهزارنفر داشتن نیروی خبره ومتخصص بعنوان مربی وداشتن بزرگترین تشکیلات صنفی کشوربا۳۱کانون استانی و۲۵۰انجمن شهرستانی طوری به فراموشی سپرده شده ونادیده گرفته شده که اکنون این کارآفرینان بی ادعا اماتوانمندبطورمزمن درحاشیه قرارگرفته وبسیاردلسردچشم به افق نامعلوم دوخته اند بطوریکه ظرف حدودسه سال گذشته سرنوشت ۵۰۰۰ آموزشگاه به تعطیلی کشیده شده .
اکنون بعنوان نماینده این خادمان سرافرازان چندخواسته ازشخص وزیر محترم بعنوان خواسته هایی،که نیاز به قوانین بالادستی ومقامات بالاترهم ندارد اما اجابت آنها امیدرادرمیان همکارانم زنده میکند تقدیم میکنم
۱- واگذاری کلیه امورآموزشی وزارت تعاون کارورفاه اجتماعی وبخش های تابعه شامل معاونت ها ،سازمانها، شرکت ها ،بانکهاو... به آموزشگاه های آزاد فنی وحرفه ای
۲- اعطای مجوز کاریابی به آموزشگاه ها بمنظور رهگیری کارآموزان ، کارآموخته خودتااشتغال کامل
۳- ارائه آموزشهای تخصصی نظیرایمنی وحفاظت کارگاه ها به شرکت ها ی صنعتی وتولیدی بامحوریت آموزشگاه ها
۴- ارائه تسهیلات کم بهره وبازمان تنفس مناسب به آموزشگاه ها
۵- حمایت قاطع ازطرح بیمه موسسان ومدیران  آموزشگاه ها درمجلس

گام اول موفقیت بخش خصوصی  دراولین جلسه هیئت نظارت مرکزی در سال ۹۵
* سازمان فنی و حرفه ای؛ در اولین گام به وعده های خود عمل کرد . 
تفویض صدور ابلاغ مربیگری به موسسان آموزشگاهها، تصویب طرح توسعه متوازن آموزشگاهها موسوم به طرح اشباع ، واگذاری انتخاب اعضای هیات نظارت استانها به کانون های  استانی و بازنگری و اصلاح دستور العمل تنبیهات و مشو قهای آموزشگاهها،  از مهمترین مصوبات امروز هیات نظارت مرکزی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بود .
 هیات نظارت مرکزی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور امروز مصادف با ششم اردیبهشت نود و پنج پس از شش ماه عدم تشکیل ، با ترکیب جدیدی از بخش خصوصی و دولتی ،اولین جلسه خود به ریاست دکتر سازگار نژاد را تشکیل داد. 
فضای حاکم بر جلسه با ارایه سخنان دکتر موسوی معاون آموزشی سازمان در خصوص سیاستهای حمایتی سازمان از بخش خصوصی، جهت گیری نوینی را از خود با نگرش جدید به بخش خصوصی به دنبال داشت، به نحوی که سخنان اقای طهرانیان مشاور ریاست سازمان در امور تشکلها در حمایت قاطع از بخش خصوصی و همراهی و حمایت معاونین و مدیران سازمان توام با دفاعیات موثر و موضع قاطع نمایندگان کانون  در هیات، منجر به تصویب کلیه درخواستهای کانون کشوری در اولین سری درخواستهای خود شد. 
شایان ذکر است که کانون کشوری در اولین اقدام کلیه خواسته های خود را در سال جدید با جمع بندی کلیه نظرات قبلی و جدید توام با نظرات کانونها و انجمن های سراسر کشور ، به همراه درخواست تشکیل کارگروه توسعه بخش خصوصی به سازمان ارایه نموده بود که به دستور ریاست سازمان و بلافاصله کارگروه درخواستی تشکیل و اولین سری درخواستهای ارایه شده به هیات ارایه که با اکثریت مطلق آرا به شرح زیر تصویب شد:

گالری تصاویر

کمیته نظارت بر عملکردو رسیدگی به شگایات

جلسه مشترک هیات ریسه کانون کشوری و مسئولان سازمان با ریئس کمیسیون اجتماعی مجلس جناب دکتر عزیزی

آذربایجان شرقی میزبان ریاست محترم سازمان جناب دکتر سازگار نژاد

سفر جناب دڪترلیراوے ریاست محترم ڪانون ڪشورے به استان آذربایجان شرقی

حضور ریاست محترم ڪانون ڪشورے در استان همدان

شست هم اندیشی نمایندگان کانون کشوربا روسای انجمنها وهیئت مدیره کانون، با مدیرکل استان مازندران

نشست هم اندیشی نمایندگان کانون کشوری با کانون ومدیرکل گستان

نشست هم اندیشی کانون انجمن صنفی آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای-کردستان 96

دکتر لاریجانی در همایش مدیران سازمان آموزش فنی و حرفه ای:

خدمات الکترونیک

اطلاعات تماس

دفتر روابط عمومی:     88016099 (021)
شماره دورنگار:     88016099 (021)
سامانه پیام کوتاه:     00000000000
تهران، امیرآباد شمالی، بعد از شهید گمنام،نبش خیابان هفتم
پلاک 1897 ، ساختمان 33  طبقه سوم واحد 13
پست الکترونیک:     info@kanontvto.ir

 

درباره کانون

در سال 1383 پیرو سیاست های نظام جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تقویت بخش های خصوصی و احاله تصدی گری های دولت به بخش های توانمند غیر دولتی کشور، کارفرمایان آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای مبادرت به ایجاد تشکیلات سیستماتیک و منسجم نمودند که در این راه مسئولین وقت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اتخاذ سیاست های حمایتگرانه و پیش برنده، کمک های شایانی نمودند که جا دارد تشکر و سپاس ویژه ای از آن عزیزان داشته باشیم.

ادامه مطلب...

Template Design:Dima Group